Telefon

Sandıklı Termal Park Hotel

Sandıklı Termal Park Hotel

Sandıklı Termal Park Hotel Açıklaması:

TÜM OTEL ODALARIMIZ: Halı kaplı, Merkezi ısıtma, Split Klima, Minibar, Ulusal ve Uluslar arası Uydu yayınlı LCD TV, Müzik yayını, Direk çıkışlı Telefon, Makyaj masası, Büyüteçli Makyaj aynası, Banyo, Duşa kabin, Emanet Kasası, Saç kurutma Makinası, Banyoda Telefon , Oturma grubu yer almaktadır.
STANDART ODA :156 ADET
AİLE ODASI : 28 ADET
ENGELLİ ODASI : 2 ADET
SUİTE : 2 ADET
KING SUITE : 2 ADET olmak üzere toplam 190 odamız vardır.

Ayrıca Bahçede Yürüyüş alanları, Çocuk oyun alanları, Resepsiyonda Emanet Kasa, Açık Ve Kapalı Otopark. Mini Club Misafir çocuk adedine göre hizmet vermektedir.

TESİS
Tesiste Side Restaurant, Aspendos Restaurant, Perge Restaurant, Teras Restaurant, snack bar, termal havuz, Türk Hamamı, sauna, termal buhar odası, SPA & wellness, kapalı havuz, açık havuz, çocuk havuzu, kaydıraklı havuz, fitness center, bilardo, masa tenisi, wireless internet, mini club, kuaför-berber, market hizmetleri sunulmaktadır.

Sudan gelen sağlık...
Sandıklıda bulunan Hüdai Kaplıcaları'nda Aziz Aberkios'un dualarıyla şifa verdiği sular yüzyıllardır insanları tedavi etmektedir.
2000 yıllık mucizevi şifalı suları Sandıklı Thermal Park Hotel kalitesi ve konforuyla siz müşterilerimize sunuyoruz.
Termal hotelimizde bulunan konusunda uzman doktor ve sağlık personelimizle sizlerin hem unutamayacağınız bir tatil hemde sağlık dolu günler geçirmenizi sağlıyoruz.

Kaplıcanın geçmişi ve özellikleri;
17.10 1993 tarih ve 21731 Resmi gazetede "Turizm merkezi" ilan edilen Sandıklı Kaplıcaları iki tepe arasındaki bir düzlükte bulunan ve 500 metre devam eden jeolojik bir çatlaktan şifalı suların kaynamasıyla oluşmuştur.
Sandıklı kaplıcası sadece yurt içinde değil aynı zamanda yurt dışında da bilinmekte ve oldukça rağbet görmektedir. Aslında bunun sebebi suyun iyileştirme özelliklerinin yanı sıra bir çok yönden şifa sağlayan çamur banyolarıdır.
Sandıklı Kaplıcası’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Bilinen en eski tarihe göre Frigler bu kaplıca suyunun şifa kaynağı olduğunu keşfetmiş ve bir çok hastalığa şifa olarak kullanmışlardır.Prof.W.M.Ramsey 1881 de yazdığı ‘’Küçük Asyanın tarihi ve Coğrafyası’’isimli kitabında Frikya arazisi içnde bulunduğunu söylediği Sandıklı Hüdai Kaplıcaları için ‘’Petapolis’’ismini kullanmaktadır.Yahudiliğin tarihçesini anlatan Talmud’unda 315.sayfasında Frikler devrinde bu yörenin hamamlarının meşhur olduğunu bildirmektedir. Daha sonra da günümüze kadar dertlere deva olarak kullanılmaya devam edilmiştir. Halen Bizanslılardan kalma hamam ve havuzlar bulunmaktadır.

Sandıklı Thermal Park Otel suyu'nun ve çamur'unun özellikleri;
Suyun Sıcaklığı 62-68 ºC‘dir.
Renk ve tonu: Renksiz, Berrak bir sudur.
Kimyasal Özellikleri bakımından: Sodyum, kalsiyum sülfat, bikarbonatlı termal sular grubuna girmektedir. Aynı zamanda 4 mg/lt florür, 332 mg/lt karbondioksit içermekte olup radyoaktif özelliğe sahip bir sudur.
Suyun PH değeri: 6.6 veya 7
İletkenlik: 4657.6, Co2:1.71
Radyoaktivitesi: 13-25'dir.(Eman)
Toplam Mineralizasyonu: 1669.5 mg/lt.

Çamur Banyolarının Önemi;
Sandıklı Kaplıcası’nın dünyaca ünlenmesini sağlayan çamur banyosu bir çok hastalığa çare olmaktadır. Bunun için kaplıca alanının çok yakınından çıkarılan çok az kumlu kızıl bir kil olan toprak kullanılmaktadır. Bu toprak 68 ºC olan kaplıca suyuyla karıştırılmakta böylece 40-45 ºC’ lik bir çamur ortaya çıkmaktadır. Bu işlem sırayla, çamur banyosu küvetinin içine 30 cm kalınlığında killi toprak doldurulmakta bunun üzerine sıcak kaplıca suyu akıtılarak bir süre bekletilmekte gerçekleşir.Daha sonra kesilerek küvetten tamamen akıtılması şeklinde yapılmaktadır. Bu işlemlerden sonra çamur, uygun hale gelmiş olur. Kürekle açılan çamura hastanın başı dışarıda kalacak şekilde içerisine uzanmakta ve üzeri tamamen çamurla örtülmektedir. Belirli bir süre bu çamurun içerisinde kalan hasta için günde bir defa bu işlem uygulanmaktadır.

Sandıklı Termal Park Otel suyu’nun ve çamuru’nun vücudumuza etkileri ve faydaları;
Sandıklı Kaplıcası’ndan banyo, çamur banyosu, İnhalasyon (Buhar teneffüsü) ve içm/ olarak faydalanılmaktadır. Bu tedavi doktor kontrolünde olup kaplıcadaki otelde doktor ve sağlık personeli hizmet vermektedir. Ayrıca kaplıcaya sevkli hasta kabul edilmektedir. Bulunduğunuz yerdeki hastanelerin ilgili bölüm doktorunun Sandıklı Hüdai Kaplıcaların heyet raporu ile sevkli gelebilirsiniz. İşletme tedavi giderleri yönetmeliği kapsamındadır.

Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması
Tendinit (Tenden iltihabı)
Kadın Hastalıkları (Kronik Dönemlerde)
Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları)
Hemipleji (Vücudun bir yerinin felci)
Periartrit (Eklem zarı iltihabı)
Artroz (Eklem kireçenmeleri)
Romatizma
Selülit(Yumuşak doku romatizması)
Romatoit Artrit (ateşli romatizma hastalıkları)
Spondilit (Omurganın kireçlenmesi)
Bağırsak hastalıkları
Nevrit (Sinir ucu iltihapları)
Polio Sekeli (Çocuk felci sekeli)
Nevralji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar)
Parapleji (Her iki alt ekstremitenin ‘her iki alt bacağın’ felci)
Kırık çıkık sekelleri, kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller
Mialji (Kas ağrıları
Ruhi yorgunluklar, dimağ yorgunluğu
Böbreklerde taş ve kumların düşürülmesi

Restorant Bilgileri:

SİDE RESTAURANT : 07:00 21:30
ASPENDOS RESTAURANT : 07:00 21:30
PERGE RESTAURANT : 07:00 21:30
TERAS RESTAURANT : 07:00 21:30 Mevsim şartlarına göre açılır.
Misafir doluluklarına göre salonların açılışı belirlenir.
SABAH KAHVALTISI: 07:00 10:00 Saatleri arası SİDE–ASPENDOS–PERGE RESTAURANT’LARIMIZDA Açık Büfe olarak hizmet verilmektedir.
ÖĞLEN YEMEĞİ:12:30 15:00 Saatleri arası A‘ la Carte olarak PERGE RESTAURANT’TA hizmet vermektedir.
AKŞAM YEMEĞİ :19:00 21:30 Saatleri arası SİDE–ASPENDOS–PERGE RESTAURANT’LARIMIZDA Açık Büfe olarak hizmet verilmektedir.
ODA SERVİSİ (ROOM SERVİS) : 24 saat hizmet vermektedir.
KEYİF BAR : 24 Saat hizmet vermektedir.
EHLİ KEYİF : Her akşam Canlı müzik 20:00 24.00 Saatlerinde hizmet vermektedir.
THERMAL BÜFE : İçecek servisi 07:00 23:00 Yiyecek Servisi 10:00 18:00
SNACK BAR : İçecek servisi 07:00 23:00 Yiyecek Servisi 10:00 18:00
Snack Bar mevsim şartlarına göre açılır.

Pansiyon Açıklamalar:

ÜCRETSİZ AKTİVİTELER
Bay-bayan termal havuz, buhar banyosu, saunalar, yüzme havuzları, kaydıraklı havuzlar, masa tenisi, mini club, wireless internet, fitness center ücretsiz aktivitelerdendir.

ÜCRETLİ AKTİVİTELER
SPA & Wellness, aile banyoları, el ve ayak bakımı, cilt bakımı, masaj çeşitleri, bitki banyoları, çamur terapileri, kese & köpük, butik, market, hediyelik
eşya, kuaför-berber, çamaşır kuru temizleme, telefon, oda servisi, doktor, çocuk bakıcılığı ücretli aktivitelerdendir.

YARIM PANSİYON
Otel yarım pansiyon konseptine sahiptir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği konsept dahilinde olup tesis misafirlerine ücretsiz sunulmaktadır.