Telefon

Ikbal Termal Otel

Ikbal Termal Otel

Ikbal Termal Otel Açıklaması:

Anadolu’nun termal’deki parlayan yıldızı İkbal Thermal Deluxe Hotel’ den merhabalar…
Tarihin, zaferin, mermerin, sucuğun ve termal’in başkenti olan AFYONKARAHİSAR’ın kavşak noktasında olan otelimiz; siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan onur duyacaktır.
Termal’in dünyadaki merkezi olan Afyonkarahisar’da doğal kaplıca sularının şifasını, doğanın mucizelerini modern mimari ve teknolojiyle birleştiren otelimizde; Anadolunun konukseverliğini güler yüzlü personelimiz ile siz değerli misafirlerimize sunuyoruz.
Otelimiz 244 standart oda, 4 engelli odası, 14 bağlantılı oda, 12 queen suite, 8 princess suite, 2 king suite olmak üzere toplam 284 oda kapasitesine sahiptir. Her biri özel tasarlanmış ve dizayn edilmiş odalarımızda sizlere evinizin konforunu ve rahatlığını sunuyoruz.
Kür merkezimizde uygulanan cilt bakımları, vücut bakımları, masajlar, çamur banyoları ve bitki banyoları ile tüm yorgunluk ve stresinizi atarak kendinizi yenileyeceksiniz ve otantik havasıyla da ruhunuzda tazeliği hissedeceksiniz. Ayrıca tüm spor aktivitelerini gerçekleştirebileceğiniz spor yaşam alanlarımız bulunmaktadır.
Açık ve kapalı yüzme havuzları, bayanlara özel yüzme havuzu, çocuk havuzu ve su kaydırakları ile sporu ve eğlenceyi bir arada yaşayabilirsiniz.
Sağlık yönünden de otelimiz kaplıca suyunun içerdiği zengin minerallerden dolayı hekim eşliğinde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri sunulmakta olup sağlığınızı sizlere geri vermeyi ümit ediyoruz.
Otelimizde uzman diyetisyenler ve tecrübeli aşçılarımız tarafından damak tadınıza uygun olarak hazırlanan Anadolu’nun eşsiz yemeklerinden tadarken diğer yandan da canlı müzik eşliğinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

İkbal Thermal Hotel’in uzman kadrosundaki doktorların konuklara yaptıkları ‘ön görüşme’lerde, kişinin kaplıcadan yararlanmasını engelleyici bir hastalığa sahip olup olmadığı kontrol ediliyor. Doktorların onayından sonra her konuğa uygun tedavi saatleri belirleniyor. Bu kontrol, thermal otelin profesyonel ekibi tarafından tüm thermal tedavi ve kür merkezi aktiviteleri boyunca da sürüyor.

PRESSOTERAPİ
Bölümlerle ayrılmış, şişirilebilen, özel tekniklerle yapılmış hava botlarının vücudun farklı bölgelerine yerleştirilmesi yoluyla basınç verilerek kullanılmaktadır. Yavaşlamış lenfatik ve venöz (toplar damar) dolaşımın vücut formunda oluşturduğu deforme görünümleri, şişikleri hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi eder. Dokuların daha sıkı ve düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bacaklarda aşağıdan yukarıya doğru elle yapılan masajın yerini alır.
FİZİK TEDAVİ, SPOR TRAVMATOLOJİ VE REHABİLİTASYON KÜR MERKEZİ

Otelimizin Fizik Tedavi, Spor Travmatoloji ve Rehabilitasyon Kür Merkezinde, Üniversite ve İkbal Thermal Otel işbirliği ile, deneyimli doktor, fizyoterapist ve diğer yardımcı sağlık ekibi tarafından:

* Her türlü romatizmal hastalık,
* Eklem kireçlemeleri,
* Uzun süreli veya kısa süreli eklem ağrıları,
* Çevresel sinirlerin çeşitli felçleri,
* Yarım vücut felçleri,
* Diz menisküsleri haraplanmaları,
* Omuz
*bel sendromu gibi hastalıklar,
* Türlü nedenlere bağlı bel - bacak ağrıları,
* Sinir sisteminin her türlü hastalıkları,
* Bel ve boyun fıtıkları,
* Çevresel yüz felci için, tedavi uygulanmaktadır.
* Çeşitli nedenlerle gelişen kas güçsüzlükleri veağrıları,
* Spor yaralanmalarına bağlı çeşitli kemik eklem sistemi bozuklukları

ÇAMUR BANYOSU
Thermal suyun çıktığı kaynaktan alınıp thermal su ile karıştırılarak hazırlanır. Tedavi amacıyla yam, yarım veya ekstremite (kol - bacak) paketleri şeklinde tatbik edilir. 15-20 dakika süreyle 39-40 derece sıcaklıkta ve günde bir kez uygulanır. Sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilir. Uygulama sıklığı günde bir seferdir. Bu uygulama ile vücuttaki statik elektrik ve toksinler atılır. Vücudun iyon dengesi sağlanır, vücutta sıkılaşma meydana gelir, kırışık oluşumu geciktirir. Sıcağın etkisiyle eklem ve kas ağrıları azalır kan dolaşımının artmasıyla sinir sistemi hastalıkları geriler. Çamur tedavisi egzersiz için en iyi hazırlayıcıdır. Bütün romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

Tabiatın derinliklerinden fışkıran thermal suyun ve özel tedavi çamurlarının vücuda uygulanması sayesinde;

* Romatizmal rahatsızlıkların azaltılması
* Adele ve eklem ağrılarının azaltılması
* Thermal sudaki değerli elementlerin vücuda kazandırılması
* Vücuttaki toksinlerin atılması
* Siyatik problemlerinin ağrılarının azaltılması
* Hareket kısıtlıklarının azaltılması
* Gevşeme ve rahatlamanın sağlanması mümkün olabilmektedir.

GÜZELLİK
Güzellik Merkezimiz; alanında uzman estesiyenleri, doğal ürünlerle yapılan cilt, yüz vücut bakımı, yosun ve elektroterapi seansları, çiçek banyosu ve saç bakımı olanaklarıyla, güzelliğinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak.

Size eşsiz bir tatil seçeneği sunan İkbal’de teknolojinin sağladığı tüm imkanlar, güzelliğinizin hizmetinde. Uzman diyetisyenlerimiz, beslenme kültürünüzü dengeli ve yeterli beslenme üzerine yeniden kurarken, kandaki termografi ile vücudunuzun formunu bozan selilütlerden kurtulacaksınız. Güzelliğiniz için otelimizin sizlere sağladığı imkanlar bunlarla da sınırlı değil. Pressoterapi sayesinde dokularınız sıkı bir görünüme kavuşurken corpoterapi ile aşırı yağlanma ve bununla birlikte vücüdun estetik güzelliğini bozan problemler, 9 farklı bakım kürü ve 5 farklı bakım programı ile ortadan kalkacak.

İkbal Thermal Hotel, harikulade bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Temizleme sütü peeling krem kullanılan cilt bakımında, öncelikle yüze yapılan buhar banyosuyla gözenekler açılıyor. Akneler özel steril bir komedonla temizlenip cildinize uygun maske uygulanıyor. Hot frekans ile yüzdeki yağlar yıkanırken kan dolaşımı hızlanıyor. Kırışıklık önleyici hollojen ve özel kremlerle de yüz masaji yapılıyor. Sonuç 45-60 dakika içinde mükemmel bir cilt. İkbal’in uzman masörlerince, vücudunuzun doğru noktalarına yapılan masajlar ağrılarınıza çözüm oluyor. Yaklaşık 35 dakika ritmik hareketlerle uygulanan total, lokal, selülit ve migren masajlarının sinir sisteminize, stresi azaltıcı ve gevşemeyi sağlayıcı etkilerini hissedeceksiniz. Türkiye’nin konusunda uluslararası hizmet veren tek donanımlı spor oluşumu “Spor Travmatoloji ve Rehabilitasyon Merkezi” de İkbal’in bünyesinde bulunuyor. Üniversite ile ortaklaşa kurulan bu merkezde, hidroterapi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri veriliyor.

CİLT VE VÜCUT BAKIMLARI

Flavius Bicosmetic
Doğadan elde edilen natürel Flavius Biokozmetik ürünleri ile cildin problemlerinin giderilmesi; cildin olumsuz etkilerinden korunması, beslenmesi, desteklenmesi ve yenilenmesi sağlanabilmektedir.
Epilasyon

Cildinizdeki istenmeyen tüylerden modern teknolojinin getirdiği üstünlükler sayesinde arınmak mümkün.
Kontakt Termografi

Selülit tanısında kullanılır. Selülit için en iyi tedaviyi seçmenini yoludur. Isıya duyarlı termografik filmlerle selülitli bölgenin yeri ve durumu saptanır, bu bölge üzerinde sıcaklık haritası verir. Selülit safhalarını tespit etmeyi ve en etkin uygulama metodunun seçilmesini sağlar.
Aroma Terapi
Jakuzili küvetlerde 15 dakika süre ile uygulanır. Su sıcaklığı 42 derecedir. Jakuzinin masaj etkisi ve thermal suyun etkisi kaslarda gevşeme ile psikolojik rahatlama sağlar. Özel olarak hazırlanan bitkiler hoş kokusu ile vücutta çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Kan dolaşımı düzenlenir. Kırışıklara, alerjik hastalıklara, stres ve depresyona, çeşitli romatizmal ağrılara, diyabete, hipertansiyona ve migrene karşı etkilidir.
Corpo Terapi

Bölgesel veya daha genel uygulamaların yapılabilmesine olanak sağlayan uygulama elektrotları, şeritleri ve pedleri bulunan bir elektroterapi cihazıdır. Cilt üzerinde gergin fakat sıkıştırma yapmayan, rahatsızlık vermeyen dokuz farklı akım türü ile beş farklı bakım programı içerir. Aşırı şişmanlık, sarkma, selülit, vücut şeklini düzeltme, sirkilasyon bozuklukları, aşırı yağlanma ve vücudun estetik güzelliklerini bozan diğer problemlerin giderilmesinde, sinir sisteminin normal aktivitesini arttırmada etkilidir.
Banyolar

Jakuzili küvetlerde 15 dk. süre ile uygulanır. Su sıcaklığı 42 derecedir. Jakuzinin masaj etkisi ve thermal suyun etkisi kaslarda gevşeme ile psikolojik rahatlama sağlar. Özel olarak hazırlanan bitkiler hoş kokusu ile vücütta çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Kan dolaşımı düzenlenir. Kırışıklara, alerjik hastalıklara, stes ve depresyona, çeşitli romatizmal ağrılara , diyabete, hipertansiyona ve migrene karşı etkilidir.
Bitki Banyosu

15 çeşit bitkinin karışımı ile oluşur. Burada da suyun sıcaklığı 42 derecedir. Bitki banyosu tansiyonu düşürür, cildin alerjik hastalıklarına karşı fayda sağlar, romatizmal hastalıklara karşı ağrı gidericidir, psikolojik rahatlama sağlar.
Süt Banyosu
Vücudu rahatlatır, sinirleri yatıştırı, cildin kadife gibi yumuşak, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Saçların sağlıklı, canlı ve parlak olmasına yardımcıdır.
Papatya Banyosu

Cilde tazelik verip güzellik sağlar, sinirleri uyarır. Vücut direncini arttırır, organların güçlenmesini sağlar. Böbrek taşlarının düşmesine yardımcıdır. Baş dönmesi ve göz kararmasına etkilidir. Nefes açıcı ve damar genişletici özelliği vardır.
Kekik Banyosu
Cilde yumuşaklık ve parlaklık verir. Egzama ve romatizmal hastalıkların giderilmesine yardımcı olur. Saçlara parlaklık ve canlılık verir, yüzdeki sivilcelerin iyileşmesinde etkilidir.
Cilt Bakımı

Temizleme sütü ve peeling krem kullanılır. Buhar verilerek gözeneklerin açılması sağlanır. Siyah noktalar özel steril bir komedonla temizlenir. Cilt tipine uygun maske kullanılır. Hot frekans ile yüzdeki yağlar yakılır, kan dolaşımı hızlandırılır. Kırışık önleyici, cilde gerginlik veren kollejen ve özel kremlerle yüz masajı yapılır. Uygulama süresi 45-60 dakikadır. Akne tedavisi için özel uygulamalar yapılır. Ayrıca dekolte bölgesini de içeren özel cilt bakımı yapılmakta...
Yosun Maskesi

Kuru ciltlere uygulanır. Temizleme sütü ve kollejen kullanılır. Cildin kaybettiği nem, deniz ürünleri ve yosun maskesi ile yeniden kazandırılır. Özel kremlerle yüz masajı yapılır.

Restorant Bilgileri:

KAHVALTI 07:00---10:00 KAYMAK RESTAURANT ( AÇIK BÜFE )
ÇAY-PASTA SAATİ 16:00---17:00 LOBBY 1
AKŞAM YEMEĞİ 18:30---21:30 KAYMAK RESTAURANT ( AÇIK BÜFE )

Pansiyon Açıklamalar:

YARIM PANSİYON KIŞ KONSEPTİ

ÜCRETSİZ HİZMETLER VE AKTİVİTELER:

Yemeklerde alınacak olan su ikram olarak verilir. (Türkü Bar Hariç)
Mini bar kullanımı extradır
Türk Hamamı ve Sauna ( Bay – Bayan Ayrı )
Termal Havuzlar ( Bay - Bayan Ayrı )
Jakuzili ve Kaydıraklı Yüzme Havuzu
Bayanlara özel yüzme havuzu ücretsizdir.
Fitness Centre, Masa Tenisi, İnternet Bağlantısı, Disco Giriş, Bilardo, Squash
Mini Club ( 0-4 Yaş Arası Çocuklar Aile Bireylerinden Biri İle Kabul Edilirler)
Emanet Kasa (Resepsiyona başvurarak aktif hale getirtebilirsiniz)

ÜCRETLİ HİZMET VE AKTİVİTELER:

Özel Aile Banyoları
Kür Merkezi ( Masaj, Solaryum, Aroma Terapi, Cilt Bakımı, Çamur vs. )
Çamaşırhane Servisi ( 09:00-19:00 )
Doktor ve Sağlık Hizmetleri.
Mini Bar, Oda Servisi, Lokum Bar ( Türkü Gecesi )

NOT: Ücretsiz olarak belirtilen hizmetlerin dışındaki tüm kullanımlar ücretlidir.