Telefon

Klasik İtalya

Klasik İtalya

 

29 Ocak 2012 Hareket…7 Gece

1. Gün ISTANBUL -VENEDİK

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Jolly Tur kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 05.15 de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1867 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.55 te Venedik 'e hareket ve yerel saat ile 09.25 te varışın ardından otelimize yerleşme ve check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek turlara katılabilirler. Geceleme otelinizde.

2. Gün VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler (25 Euro). Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3. Gün VENEDİK - FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa'ya transfer (Montecatini). Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet'in evi, Senyörlük Sarayı, Brave-Dante ve Erbe meydanı, görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa'ya hareket. Varışın ardından otelinize transfer (Montecatini). Geceleme otelinizde.

4. Gün FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa turuna katılabilirler (35 Euro) Pisa Kulesi, Mucizeler Meydani, Katedral, Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa şehir turumuzda Arno nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Sinyorler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

5. Gün FLORANSA - ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma'ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılabilirler (35 Euro) Siena şehri tepede Ortaçağ'dan olduğu gibi kalabilmiş, Unesco'nun Dünya tarih mirasi içerisinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana'nin en büyük meydanı olan Campo Meydani, en güzel gotik kiliselesi görüldükten sonar Roma'ya heraket ve varışın ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler(25 Euro). Geceleme otelinizde.

6. Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.

7. Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna katılabilirler (100 Euro). Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya'nın egzotik&romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

8. Gün ROMA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra odaların boşaltılası ve havalimanina hareket. Türk Havayollarının TK1862 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.00 de İstanbul'a hareket, lokal saat ile 14.25 de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

***Venedik'de (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave, Padova veya Treviso), Floransa'da (Montecatini) bölgelerinde kalınmaktadır.

**** Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER :

— Türk Havayolları ile İstanbul (ATA) - Venedik / Roma - İstanbul (ATA) gidiş dönüş uçak bileti
— Programda belirtilen otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
— Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
— Venedik, Floransa ve Roma panoramik şehir turları
— Jolly Tur profesyonel rehberlik hizmetleri

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:

— Vize ücreti ve servis bedeli (120 EURO )
— Venedik VAPURETTO Ücreti (15 EUR) - Tur esnasında rehbere ödenir.
— Roma , Venedik ve Floransa Otel konaklama vergileri ( günlük kişi başı 4 Eur ) - Tur esnasında yolcu tarafından otele ödenir.
— Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
— Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL
— Seyahat Koruma Paketi (15 EURO) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Eur'dur.)
— Rehber tarafından organize edilen Ekstra turlar